ششمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هشتیمن جشنواره رویش بنیادهای نخبگان پهنه دماوند

ایران جزو دو کشور آسیایی است که قابلیت برتر شدن در دنیا را دارد

مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هشتیمن جشنواره رویش بنیادهای نخبگان پهنه دماوند (تهران، البرز، سمنان، گلستان و مازندران) صبح امروز در سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در این مراسم دکتر مرتضی موسی‌خانی، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از معاونان بنیاد ملی نخبگان و مسئولان برگزاری این جشنواره در دانشگاه آزاد اسلامی تشکر کرد و گفت: «واحدهای استان تهران واحدهای پیشرو هستند و تاکنون تلاش‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند. من از همکاری دولت تشکر می‌کنم. زمانی هیچ وقت گذر معاونان بنیاد به واحد قزوین نمی‌افتاد اما در این دوره واقعا دکتر ستاری و همکاران ایشان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه عزت و افتخار کشور و مسیر شهدا را به خوبی دنبال می‌کنند و حمایت‌های خوبی از نخبگان و مخترعان دارند.»

موسی‌خانی ادامه داد: «یک موسسه آمریکایی در سال 86 تحقیقی انجام داد و گفتند در آسیا دو کشور ایران و اندونزی قابلیت برتر شدن در دنیا را دارند. دلیلی که برای ایران عنوان شده بود وجود نسل علاقه‌مند به آموزش عالی و باهوش بود.»

او افزود:‌ «امیدوارم با برنامه‌ریزی همه مسئولان همانطور که مقام معظم رهبری با ایجاد بنیاد نخبگان این راه را عملیاتی کردند ما هم گام‌های عملی خوبی برداریم. در مسیر اعتقادات باید پایمردی کرد و باید در مسیر اعتلای آرمان‌های کشور سر از پا نشناسیم.»

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: «اختراع کار هر کسی نیست. فقط 2/5 درصد آدم‌ها مخترع هستند و خلاقیت دارند و این بهره‌مندی که ایران دارد باید بر روی آن تاکید شود و مطمئنا اگر مسیر را به خوبی دنبال کنیم می‌توانیم موفق باشیم.»