ساخت پروتز زیرجلدی برای بازیابی عملکرد حرکتی در بیماران ضایعه نخاعی

خبرگزاری فارس: ساخت پروتز زیرجلدی برای بازیابی عملکرد حرکتی در بیماران ضایعه نخاعی

 وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در حاشیه یکصد و سیزدهمین جلسه کمیسیون دایمی شورای عتف با بیان اینکه گزارشی از سامانه سمات در این جلسه ارائه شد، گفت: این سامانه

برای کنترل و ایجاد دسترسی و بهره برداری از اطلاعات پژوهش، علمی و فناوری از یک درگاه (پرتال) واحد و همچنین راهبری و مدیریت فعالیت‌های تحقیقاتی راه اندازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم  با بیان اینکه دراین جلسه بر ایجاد یک پرتال واحد تاکید شد، اظهار داشت: هدف این بوده است که دو سیستم را در قالب یک پرتال ارائه دهیم. در یک سیستم گزارشی از طرح‌های تحقیقاتی و محصولاتی که از بودجه‌های پژوهشی استفاده می‌کنند.

وی سیستم دیگر را دریافت گزارش طرح‌های تحقیقاتی که از محل یک تا 3 درصد بودجه دستگاه‌ها تامین اعتبار می‌شوند ذکر کرد و ادامه داد: در این طرح قرار است تمام اطلاعات این دو سیستم وارد یک پرتال واحد شوند و اجازه استفاده از این پایگاه اطلاعاتی به دستگاه‌ها و پژوهشگران داده شود.

احمدی یادآور شد: با ارائه این گزارش در این جلسه سعی شد تا دستگاه‌ها با این سیستم آشنا شوند و در جریان ضعف‌ها و کاستی‌های آن قرار گیرند.

به دستگاه ذی ربط خود را پردازش و تصویب کند.

دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری طراحی و ساخت پروتز زیر جلدی برای بازیابی عملکرد حرکتی در بیماران ضایعه نخاعی را از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه دانست و ادامه داد: این پروژه با محوریت دانشگاه علم و صنعت در حال اجرا است و دستگاه بهره بردار این طح نیز سازمان غذا داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی کمبود بودجه را از چالش‌های اجرایی این طرح عنوان کرد و گفت: باوجود کمبود اعتبارات این پروژه تاکنون 20.7 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، به ارائه گزارشی از طرح کلان ملی طراحی و ساخت میکروتوربین گازی 200 کیلو وات (CHP) با تولید همزمان حرارت و برق و ذخیره سازی انرژی اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح از سوی دانشگاه کاشان به عنوان دانشگاه محوری با همکاری دانشگاه صنعت آب و برق و پژوهشگاه نیرو در حال اجرا است.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com